avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate carti explicative despre noul cod
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

carti explicative despre noul cod

titluri si autori carti care explica prevederile noului cod ,va rog
Cel mai recent răspuns: marciuc , utilizator 20:54, 13 Februarie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
marciuc a scris:

titluri si autori carti care explica prevederile noului cod ,va rog


Institutii de drept civil in reglementarea noului Cod civil. Partea generala, drepturi reale, obligatii, contracte, succesiuni - Gabriel Boroi, Liviu Stanciulescu,Ed. Hamangiu 2012;

Curs de drept civil. Partea generala. Gabriel Boroi, Carla Alexandra Anghelescu,Hamangiu 2011;

Drept civil. Partea generala. Persoanele. In reglementarea noului Cod civil. Carmen Tamara Ungureanu

[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
o carte doar cu schimbarile ,ceea ce este diferit in noul cod stiti? nu toata teoria ci schimbarile,
de ce nu scot o carte cu ceea ce este diferit, banuiesc ca aveti si voi carti cu teorie, ceea ce este nou descris intr o carte caut, ,,..........
Poate te ajuta
Noul cod civil si reglementarile anterioare. Prezentare comparativa. Legea de punere in aplicare. Legislatie conexa ed. ingrijita si adnotata de prof. univ. dr. Mona Maria Pivniceru. ;)
stie cineva cum se ajunge la depozitul hamangiu?de la calea 13 sept ,de la mall liberty pe unde o iei,este langa curtea militara de apel, dar nu stiu cum se ajunge,mersi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2012 marinescum marinescum Va rog frumos poate sa imi spuna cineva bibliografia la toate cele 4 materii ce se vor da la examen? va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Corespondente intre textele din vechiul cod civil si cel actual. lucrare de licenta Ana300 Ana300 Intrebarea mea este dak exista cumva vreun site unde sa scrie corespondente intre textele din vechiul cod civil si cel actual deoarece am de scris in licenta o ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura / inm - cartile din care invatati CATALINA29 CATALINA29 Vă rog să-mi spuneti si mie care este bibliografia recomandată (preferată) pentru pregătirea examenului de admitere in magistratură/INM . Vă multumesc! (vezi toată discuția)