Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate carti explicative despre noul cod
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

carti explicative despre noul cod

titluri si autori carti care explica prevederile noului cod ,va rog
~ Conținut șters la cerere ~
marciuc a scris:

titluri si autori carti care explica prevederile noului cod ,va rog

Institutii de drept civil in reglementarea noului Cod civil. Partea generala, drepturi reale, obligatii, contracte, succesiuni - Gabriel Boroi, Liviu Stanciulescu,Ed. Hamangiu 2012;

Curs de drept civil. Partea generala. Gabriel Boroi, Carla Alexandra Anghelescu,Hamangiu 2011;

Drept civil. Partea generala. Persoanele. In reglementarea noului Cod civil. Carmen Tamara Ungureanu

[ link extern ]
o carte doar cu schimbarile ,ceea ce este diferit in noul cod stiti? nu toata teoria ci schimbarile,
de ce nu scot o carte cu ceea ce este diferit, banuiesc ca aveti si voi carti cu teorie, ceea ce este nou descris intr o carte caut, ,,..........
Poate te ajuta
Noul cod civil si reglementarile anterioare. Prezentare comparativa. Legea de punere in aplicare. Legislatie conexa ed. ingrijita si adnotata de prof. univ. dr. Mona Maria Pivniceru. ;)
stie cineva cum se ajunge la depozitul hamangiu?de la calea 13 sept ,de la mall liberty pe unde o iei,este langa curtea militara de apel, dar nu stiu cum se ajunge,mersi