Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Unde poate fi reclamat un expert?
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Unde poate fi reclamat un expert?

Unde poate fi reclamat un expert judicar in constructii care falsifica acte, propune exproprieri fara nici un temei legal.
de exemplu poti reclama la parchetul pe raza caruia se afla sediul acestuia, dar cu instanta noastra e greu ,eu personal stiu ca un anume "om" avea stampile de :executor judecatoresc,notar,avocat etc,succes
Care este termenul limita in care se poate face plangere sau reclamatie ? Termenul maxim.
Puteti formula plangere pana la prescrierea raspunderii penale.
Daca plangerea va fi respinsa , expertul va fi scos de sub urmarirea penala si acesta la randul sau , se poate plange impotriva dvs pentru infractiunea de denuntare calomnioasa.
Este bine ca probele sa fie foarte puternice , chiar daca sarcina probatiunii apartine organelor de urmarire penala