Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Deducere impozit pentru persoana aflata in intretinere
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Deducere impozit pentru persoana aflata in intretinere

Buna ziua , as avea o intrebare este adevarat ca as putea obtine o deducere de impozit , deoarece in familia mea ( formata doar din mine si sotul meu ) doar sotul lucreaza avand un salar de incadrare sub 1.000 lei , eu am fost pe somaj pana anul trecut in noiembrie , nu realizam alte venituri , nu stiu unde sa merg sa intreb daca este adevarat sau nu , va multumesc anticipat
Adresati-va la Primarie, este posibil sa puteti beneficia si de ajutor social, daca va incadrati in criteriile de acordare ale acestuia.

Sotul beneficiaza de deducere personala la servici pe baza copiei buletinului Dvs.(C.I.) si a unei declaratii pe propria raspundere ca nu beneficiati de alte drepturi banesti.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal