Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... procura pt a iesi din tara cu minorii trebuie tradusa?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

procura pt a iesi din tara cu minorii trebuie tradusa?

buna ziua,procura pt scoaterea copilului din tara trebuie tradusa si legalizata pt a fi prezentata si la intrarea sau iesirea din alta tara(in cazul nostru anglia)?multumesc mult
Daca iesiti din Romania cu copilul nu trebuie tradusa .
Procura speciala cu care parasiti tara nu trebuie tradusa.
dar am mai citit asemenea intrebari pe forum si altre persoane spun ca trebuie tradusa procura pentru ca cei din anglia iti cer procura si ei nu inteleg limba noastra.ce sa fac,ca nu mai stiu?noi plecam maine la ora 2....dak puteti sa imi rasp chiar astazi...multumesc mult
Daca doua doamne avocat va spun ca acea procura ( de fapt e o declaratie acord prin care reprezentantul legal isi exprima acordul ca minorul poate iesi din tara) nu trebuie tradusa, iar dvs ziceti ca ati citit ca trebuie.. ce raspunsuri mai asteptati ? Traduceti-o si gata.
dak as fi fost sigura ce trebuie facut nu as mai fi i ntrebat,....credeti-ma.....si pe site dak cititi si dvs veti gasi la fel mai multe raspunsuri cum ca ar trebui tradusa cum ca nu(inclusiv de la avocati) si din acest motiv am insistat cu intrebarea.....vroiam doar sa fiu sigura...dar multumesc oricum pt sfat....