Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit mod de depunere a declaratiei 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

mod de depunere a declaratiei 101

Nu pot semna digital declaratia 101. Daca o depun la ghiseu mai trebuie salvata pe suport electronic si de care ? multumesc.
3. Modul de depunere
Declarația privind obligațiile de plată la bugetul de stat se completează cu ajutorul
programului de asistență.

Formularul se depune, la organul fiscal competent, în format PDF, cu fişier XML
ataşat, pe suport CD, însoțit de formatul hârtie, semnat şi ştampilat conform legii
sau se transmite prin mijloace electronice de transmitere la distanță, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

[ link extern ]
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal