avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit mod de depunere a declaratiei 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

mod de depunere a declaratiei 101

Nu pot semna digital declaratia 101. Daca o depun la ghiseu mai trebuie salvata pe suport electronic si de care ? multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 06:44, 7 Februarie 2012
3. Modul de depunere
Declarația privind obligațiile de plată la bugetul de stat se completează cu ajutorul
programului de asistență.

Formularul se depune, la organul fiscal competent, în format PDF, cu fişier XML
ataşat, pe suport CD, însoțit de formatul hârtie, semnat şi ştampilat conform legii
sau se transmite prin mijloace electronice de transmitere la distanță, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.


[ link extern ]
Ultima modificare: Marți, 7 Februarie 2012
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dec 394 crinarav crinarav buna seara, am si eu o intrebare : declaratia 394 se poate depune prin posta cu scrisoare de recomandare. multumesc. (vezi toată discuția)
Declaratie 392b Anaeli195 Anaeli195 Buna seara, Puteti sa-mi spuneti, Decl.392 B se depune in format pdf.sau conform versiunii 1.0.6. din 24.01.2014 care se descarca de pe saitul anaf ? In ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie 100 jacko jacko Buna ziua, am un srl microintreprindere infiinat de doua luni, fara angajati, administrator si asociat unic. Pana pe 25 trebuie sa depun declaratia 100. Stiu ... (vezi toată discuția)