Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administrator SRL cu contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administrator SRL cu contract individual de munca

Buna ziua!

O persoana care in baza actului constitutiv are calitatea de administrator al unei societati comerciale (SRL) poate avea calitatea de angajat cu contract individual de munca cu norma intreaga de timp in respectiva societate comerciala intr-o functie DIFERITA de cea de ‘administrator societate comerciala’ – COR 214945?
Multumesc anticipat tuturor celor care vor raspunde!
Da. Poate avea contract pe un alt cod cor la propria firma.
Raspunsul este afirmativ , in sensul ca o persoana care arecalitatea de administrator al unei SRL, in baza actului constitutiv, poate avea calitatea de angajat cu contract individual de munca cu norma intreaga sau partiala in respectiva societate comerciala intr-o functie diferita de cea de administrator societate comerciala.