Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort, cand exista acord asupra tuturor aspectelor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort, cand exista acord asupra tuturor aspectelor

Buna ziua,
In conditiile in care :
-ambii soti sunt de acord cu divortul
-au stabilit un partaj
-exista un copil in varsta de 15 ani
Unde ne adresam asupra obtinerii divortului.
Multumesc
Puteti sa va adresati notarului public iar in termen de 30 de zile veti obtine certificatul de divort. Competent este notarul de la locul incheierii casatoriei sau al domiciliului comun al sotilor.
Instantei sau notarului din cicumscriptia judecatoriei pe raza careia se afla domiciliul comun.