Forum Discuţii juridice Executare silită CERERE DE INVESTIRE
Discuție deschisă în Executare silită

CERERE DE INVESTIRE

Buna seara!
pate este cineva care ma poate indruma in problema pe care o relatez in continuare

Cum depun CERERE DE INVESTIRE CU FORMULA EXECUTORIE a unui BO emis de catre o societate din Vaslui, locul emiterii Vaslui 05.01.2011, locul platii Vaslui 10.04.2011, in valoare de 7000 lui SC XXXX SRL- iasi , avalizat de catre administratorul societatatii C L din Vaslui pentru SC XXXX SRL -iasi , dar
SC XXXX SRL -iasi la girat in data de 01.04.2011 societatii noastre tot din iasi
in data scadentii mi- a dat refuz la plata.

E posibil sa intampin situatia in care societatea emitenta sa fi virat bani societatii SC XXXX SRL -iasi care a girat BO societatii noastre dupa refuzul la plata?

va multumesc pentru intelegere si ajutor.
cu respect Raluca

In cererile ce izvorasc dintr-o cambie, cec sau bilet la ordin, competenta apartine
instantei locului de plata sau instantei de la sediul/domiciliul debitorului.
Actele necesare pentru investirea cu formula executorie a unor asemenes inscrisuri:
• cerere;
• titlul, în original si copie;
• taxe de timbru de 4 lei;
• timbru judiciar de 0,15 lei
Problema dvs. este doar cu SC XXXX SRL de la care doriti sa va recuperati debitul.