Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mod completare D394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mod completare D394

In cazul in care D394 e nevoie sa fie facuta manual (deci ne existand posibilitatea de preluare dintr-un program de contabilitate) incarcarea se poate face direct centralizat pe fiecare client/furnizor sau e obligatoriu introducerea fiecarei facturi in parte ?
trebuie sa pui val fara tva, tva si val totala la fiecare client si furnizor insa adunate ( adica clientul x are in ian val de 300 + inca 200 + inca 500 pe intreaga luna. tu trebuie sa aduni toate astea adica iti va da 10 000 si aceasta val o pui in 394 + tva + val totala. asa treb facut la fiecare c
continuare: asa treb facut la fiecare client si furnizor in parte
Multumesc, sper ca am inteles, voi lua fiecare client/furnizor in parte si il voi introduce in declaratie cu valoarea totala cu TVA, fara TVA si TVA fara a fii necesara introducerea fiecarei facturi emise