Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... termen introducere cerere de inscriere in tabelul de ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

termen introducere cerere de inscriere in tabelul de creante

Buna ziua. O societate ce ne este datoare a intrat in insolventa in septembrie 2011. Nici pana la aceasta data nu am primit notificarea privind intrarea in insolventa. Putem sa facem acum cerere de inscriere in tabelul cu creante, daca a trecut termenul dispus de instanta initial?
Puteti incerca si sa faceti si o cerere de repunere in termen. Daca debitorul nu a depus actele contabile, aveti sanse mari sa vi se respinga. Depinde de practica acelei instante.
Daca judecatorul nu a aprobat cererea de insolventa, societatea a intrat in procedura de faliment simplificat.