Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amanare de pronuntare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amanare de pronuntare

Buna seara
Va rog o parere
Este corect ca la ultimul trmen din proces sa -ti spuna judecatorul ca ramane in pronuntare iar ulterior sa dea alt termen pentru pronuntarea , nu te citeaza pentru data la care se da pronuntarea dar i hotararea pe care o da sa se scrie:
- la apelul noninal facut in sedinta publica lipseste partea (adiaca eu)
- procedura legal indeplinita
- pentru acest termen de judecata, procedura de citare este legal indeplinita

MULTUMESC
Pentru amanarea pronuntarii nu se citeaza partile.
Da este perfect legal.
unde scrie ca e legal sa citesc si eu
va multumesc
in codul de procedura civila la sectiunea cu citatiile si actele de procedura