Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... valabilitate aviz psihologic soferi profesionisti
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

valabilitate aviz psihologic soferi profesionisti

Buna ziua !
Va rog sa-mi spuna, daca stie cineva cat este valabil un aviz psihologic pentru soferi profesionisti 1 an, 2 ani sau 3 ani.
Multumesc.
Va poate fi de folos:
[ link extern ]
Cum nu ati precizat ce fel de transport efectueaza conducatorul auto (sofer) din cate stiu eu controlul psihologic tr repetat periodic la urmatoarele intervale:
- instructori scoli de soferi la 3 ani
- conducător auto transport internaţional persoane şi marfa la 3 ani;
- conducător auto transport intern persoane la 3 ani;
- conducător auto transport ADR la 3 ani;
- conducător auto transport intern marfă la 4 ani;