avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... valabilitate aviz psihologic soferi profesionisti
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

valabilitate aviz psihologic soferi profesionisti

Buna ziua !
Va rog sa-mi spuna, daca stie cineva cat este valabil un aviz psihologic pentru soferi profesionisti 1 an, 2 ani sau 3 ani.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: inspectorSSM , utilizator 20:16, 9 Februarie 2012
Va poate fi de folos:
[ link extern ]
Cum nu ati precizat ce fel de transport efectueaza conducatorul auto (sofer) din cate stiu eu controlul psihologic tr repetat periodic la urmatoarele intervale:
- instructori scoli de soferi la 3 ani
- conducător auto transport internaţional persoane şi marfa la 3 ani;
- conducător auto transport intern persoane la 3 ani;
- conducător auto transport ADR la 3 ani;
- conducător auto transport intern marfă la 4 ani;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordin comun mtr. nr.1260/ 10.10.2013 si ms nr.1390/ 18.11.2013 parlucian parlucian Buna ziua, am inteles ca legea 1390/2013 ar obliga soferii profesionisti sa detina la bordul autovehiculului dosarul analizelor medicale + testul psihogic. Ele ... (vezi toată discuția)
Valabilitatea avizului psihologic mariaceornei mariaceornei am angajati in firma 3 conducatori auto (soferi) ,efectuiaza transport intern si international marfuri generale si transporta intern marfurii periculoase (cu ... (vezi toată discuția)
Siguranta circulației, aviz medical dpdv ssm. angajații care ... cyan cyan Siguranta circulației, aviz medical dpdv ssm. Angajații care exercita pe langa profesia de baza și pe cea de conducător auto pentru transport persoane ... (vezi toată discuția)