Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa idemnizatie pentru cresterea copilului?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa idemnizatie pentru cresterea copilului?

Buna ziua! Va rog daca puteti sa ma lamuriti in problema mea! Eram in somaj, in 2010, cand am intrat in concediu prenatal, mai aveam o luna pana sa-mi expire somajul. Acum dupa ce am primit idemnizatie de crestere a copilului pana la 2 ani, mai am dreptul la somaj? Sau macar la luna ramasa din somajul anterior? Va multumesc anticipat!
In momentul intrarii in CCC somajul a fost suspendat. Acum puteti relua somajul pentru perioada care a ramas neefectuata (o luna). Adresati-va agentiei de somaj.
Multumesc pt raspuns.