Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amenda primita in strainatate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amenda primita in strainatate

cum se poate executa o amenda primita in suedia de un cetatean roman? multumesc
se comunica ANAF amenda si acesta o executa silit cf procedurii romane iar banii obtinuti se trimit autoritatii corespondente din Suedia.
Ce norma prevede acest lucru domnule avocat ?
este prevazuta de legea 302/2004 insa nu inteleg de ce s.a ajuns la instanta penala..acum citeam legea respectiva
avocat-consult a scris:

Ce norma prevede acest lucru domnule avocat ?

Niciuna.
Ce fel de amenda a fost dispusa in Suedia ?