Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cine raspunde pentru niste sume neincasate nici astazi ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cine raspunde pentru niste sume neincasate nici astazi de primarie?

consiliul local hotaraste sa nu se incheie contracte de inchiriere a pasuni comunale decat in clipa plati chiriei. Primarul,Secretarul si Agentul agricol semneaza un contract pe 150 ha de pasune unui cetatean pe care acesta il depune la APIA IN anul2010.Pe contract este specificat ca sa icasat 6500RON su ma care nu sa incasat nici astazi ,acest aspect a fost constatat si de camera de conturi.Credeti ca trebuie sesizat DNA?
probabil cei de la Curtea de Conturi vor face propuneri pe mai departe...sau vor aplica santiuni acolo unde situatia o impune...cert este ca ar fi prematura sesizarea DNA...in astfel de conditii....
eu n-as crede ca e prematur...curtea de conturi poate verifica acest aspect, sau poate nu( depinde ce tematica au, si cat sunt de zelosi), iar niste neaveniti, fac averi pe spatele contribuabililor. :)