Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... program de lucru 2012
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

program de lucru 2012

dispozitia din 13 februarie 2012 a domnuli prim-ministrului Ungureanu prin care a uniformizat programul de lucru intre orele 8-16 ,pentru unitatile aflate in subordinea ministerului sanatatii.
spitalele aplica aceasta dispozitie incepand cu ce data si la ce categorii de personal?
Se aplica la toate categoriile de personal din sistemul bugetar ...
Secretariatul General al Guvernului a facut, printre altele, urmatoarea precizare:

"Menţionăm că această solicitare nu vizează activitatea instituţiilor de învăţământ, a unităţilor medicale, de urgență și de intervenție. Facem precizarea că dispoziția se referă strict la Aparatul de lucru al Guvernului, la instituțiile publice subordonate acestuia, la ministere și la instituțiile publice aflate în subordine" (informeaza REALITATEA.NET)