avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical in preaviz

Daca sunt in perioada de preaviz de 20 de zile si doresc sa mi iau un concediu medical, perioada de preaviz se va prelungi cu durata concediului medical?

Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:09, 16 Februarie 2012
Intr-adevar, durata preavizului se va prelungi cu durata concediului medical ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical in preaviz disponibilizare yyducu yyducu Buna ziua Sunt in perioada preavizului pentru disponibilizare si doresc sa stiu daca fiind abia operata si avand nevoie de ingrijire medicala cu un concediu ... (vezi toată discuția)
Preavizul si concediul de odihna sau concediul medical Daniela Camelia Nicolae Daniela Camelia Nicolae De la firma unde lucrez am fost anuntata ca voi intra in preaviz .Mai pot sa-mi iau co sau cm?acestea intrerup preavizul? (vezi toată discuția)
Concediu medical in preaviz diaconu adriana diaconu adriana Va rog sa-mi spuneti daca am 75 zile concediu medical efectuat, in perioada de preaviz cate zile de concediu medical pot sa mai iau? Va multumesc. (vezi toată discuția)