Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical in preaviz

Daca sunt in perioada de preaviz de 20 de zile si doresc sa mi iau un concediu medical, perioada de preaviz se va prelungi cu durata concediului medical?

Multumesc frumos.
Intr-adevar, durata preavizului se va prelungi cu durata concediului medical ...