Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical

as vrea sa stiu atunci cand am un concediu medical al unui angajat in cat timp de la data cand este dat de medic il pot inregistra in revisal ?
Cazurile de suspendare a c.i.m. in baza certificatelor medicale nu se completeaza in REVISAL.

Art. 3 din HG nr..500/2011:
.......
(2) Registrul se completeaza in ordinea angajarii si cuprinde urmatoarele elemente:
a) elementele de identificare a tuturor salariatilor: numele, prenumele, codul numeric personal CNP, cetatenia si tara de provenienta , Uniunea Europeana - UE, non-UE, Spatiul Economic European-SEE;
h) perioada si cauzele de suspendare a contractului individual de munca, cu exceptia cazurilor de suspendare in baza certificatelor medicale;
.......