Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... prelungire contract concesiune
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

prelungire contract concesiune

Detin un contract de concesiune pt. teren-construire garaj. Garajul s-a construit conform contractului initial si a autorizatiei de constructie. Contractul initial a fost incheiat pe 20 de ani. Anul acesta, prin octombrie, expira contractul si se va putea prelungi cu inca jumatate din perioada specificata in contractul initia, deci cu inca 10 ani. Am depus la primarie cerere si am inteles ca nu vor fi probleme in acest sens. Intrebarea mea este, cand se poate face prelungirea contractului, în ce luna? Mai repede cu cat timp, o luna, doua s-au cu cateva zile inainte de expirarea termenului? Va multumesc.
Conform legislatiei in vigoare, contractului de concesiune se poate prelungi cu 30 de zile inaintea expirarii acestuia.
va multumesc pentru raspuns. Puteti sa-mi indicati exact art/ Legea, HG sau OG.