Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie de concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie de concediere

Am fost angajata ca asistent maternal profesionist.Printr-o hotarire mi-a fost retras atestatul si am fost concediata.Am contestat hotarirea de retragere la termenul si instanta prevazuta in hotarire si am recistigat atestatul.
Decizia de concediere nu a prevazut in continutul ei termenul si instanta la care poate fi contestata si atunci nu am contestat-o, neavind pregatire de specialitate.
Pot sa cer in baza neincluderea in continutul deciziei de concediere, a termenul si instanta la care poate fi contestata plata unor despagubiri deoarece decizia de concediere este lovita de nulitate absoluta.
Cu ce data s-a dispus concedierea dvs ? ...
Este tardiva contestarea deciziei respective ..... cand ati castigat litigiul privind atestatul?
decizia irevocabilă 16.12.2009
Cu parere de rau va pot spune ca nu mai aveti nicio sansa ... daca problema ati fi expus-o in decembrie 2009 , atunci ati fi avut o sansa ... intrucat exista posibilitatea formularii unei cereri de repunere in termenul de contestatie ...