Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariat prezent în mai multe locuri de muncã în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariat prezent în mai multe locuri de muncã în acelaºi timp

Cum pot dovedi că nu sunt legale contractele individuale de muncă ale unor salariati care lucrează în acelaşi timp în diverse localităţi din tară? Adică salariatul X lucrează la un Centru de Dializă din Bucuresti, salariat care mai lucrează si în Buzău si în Focşani, dar si în Sinaia la punctele de lucru ale angajatorului mai sus menţionat.
Vă mulţumesc pentru sprijin si vă doresc sănătate si reuşite pe toate planurile!
De ce le considerati nelegale?Poate salariatul are contracte incheiate cu angajatorul pentru anumite perioade din luna pt.a lucra la respectivele puncte de lucru.