avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii vanzare combustibil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii vanzare combustibil

Buna ziua,
este prima luna cand vom refactura consum combustibil unei firme din grupul nostru de firme , si nu as vrea sa scap sa depun vreo declaratie .
Precizez ca avem autorizatie de comercializare combustibil an gros , fara depozitare .
Noi primim factura la sf. de luna de la firma X cu consumul inregistrat (dar se intelge ca s-au alimentat si masini care apartin celeilalte firme din grup).

CE DECLARATII SI CE TERMENE DE DEPUNERE AU ???
VA MULTUMESC FRUMOS !

Cel mai recent răspuns: lacramiu , utilizator 13:34, 23 Februarie 2012
lacramiu a scris:

Buna ziua,
este prima luna cand vom refactura consum combustibil unei firme din grupul nostru de firme , si nu as vrea sa scap sa depun vreo declaratie .
Precizez ca avem autorizatie de comercializare combustibil an gros , fara depozitare .
Noi primim factura la sf. de luna de la firma X cu consumul inregistrat (dar se intelge ca s-au alimentat si masini care apartin celeilalte firme din grup).

CE DECLARATII SI CE TERMENE DE DEPUNERE AU ???
VA MULTUMESC FRUMOS !




~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contul 604 sheyda sheyda Buna ziua as dori sa ma lamuriti daca se poate ... in cazul in care exista si factura la bonul de benzina/motorina acesta este inregistrat tot la 604? (vezi toată discuția)
Factura combustibil: cu sau fara receptie? andrei44 andrei44 Am urmatoarea situatie: camioanele firmei se alimenteaza cu motorina de la statie de mai multe ori pe luna, dup caz. La sfarsitul lunii, firma respectiva emite ... (vezi toată discuția)
Declaratie de conformitate - legume vallebv vallebv produc legume si le comercializez prin intermediul unui SRL. Am un client restaurant, care imi cere certificat/declaratie de conformitate. Cum pot obtine ... (vezi toată discuția)