Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce se intampla dupa castigare recurs cf noului cod ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce se intampla dupa castigare recurs cf noului cod ?

Buna ziua,
am si eu o mica intrebare si va rog sa ma jutati. In urma unui proces de recurs eu trebuie sa primesc de la fostul meu sot o sulta stabilita de instanta. El a ramas cu imobilul si trebuie sa imi dea valoarea sultei precum si cheltuielile de judecata. Am inteles ca, conform noului cod civil , dupa ce am fost si am incadrat sa spun asa cele 2 sentinte ca fiind definitive si irevocabile cu titlu de executie trebuie sa notific sulta cu titlu de suma ... nu prea inteleg ce reprezinta acest lucru si unde ma pot adresa ca sa pot demara problema unui executor judecatoresc. Ce acte imi sunt necesare si unde trebuie sa ma adresez???
Va multumesc

adresati-va unui executor judecatoresc.
va multumesc frumos pt informatie, am sa ma adresez unui executor judecatoresc in vederea rezolvarii acestei probleme.