Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Casa de marcat

Casa mea de marcat a inceput sa scoata un mesaj :
"memorie insuficienta ,mai aveti memorie ptr...."
Ce se intampla ? Se poate reseta memoria casei de marcat ? Unde se poate face aceasta operatiune ? Este vre'o institutie speciala care se ocupa cu asa ceva ? Trebuie cumparata alta casa de marcat ?
Multumesc !:(
Contactati reprezentantul firmei de unde ati cumparat casa de marcat si care va asigura servisul.
Memoria caselor de marcat are o anumita capacitate(nr. de bonuri emise).
Mergeti la furnizorul casei de marcat si cumparati o alta memorie, ei v-o fiscalizeaza, casa va functiona cu noua memorie pana cand ajunge la limita.
Nu costa mult, in jur de 150 lei.
Martonze, utilizator
Si memoria veche ,ce fac cu ea ? Trebuie predata undeva,eventual la fisc ?
Se ocupa cei care va schimba memoria. Cred ca da, ramane la fisc.