Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar la parchet cu permis retinut de aproape trei ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar la parchet cu permis retinut de aproape trei ani, ce pot face?

Buna ziua
Am si eu un dosar la parchet de pe langa judecatorie in 6 ferbruarie va fii accolo de 3 ani. si scurt pt conducerea unui autovehicol pe drumuri publice neinmatricualte si cu numar fals.
Ore cat timp are acest cauza sa se "anuleze" ca asa am inteles ca daca nu se face solutionare pt un anumit timp dosarul se anuleaza.
Sau sa maduc si sa depun o cere pt urgentarea solutionarii cauzei, ore numi fac rau cau acest lucru, politistul care mi-a terminat dosarul mio zis ulterior ca el a propus ceva amenda penala.
Va rog un sfat si daca este cazul sa depun o cere pt solutionare ala cum trebuie sa arate pot sa gases pe undeva pe internet?
Multumesc

~ Conținut șters la cerere ~