Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Monitorul Oficial - cum se expediaza anunturile?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Monitorul Oficial - cum se expediaza anunturile?

-cine stie unde trebuie sa mergem ptr a trimite actele la monitorul oficial?
va rog?
Date de contact
[ link extern ]
Veti trimite la adresa indicata de @freeelis urmatoarele:
- cerere de publicare
- dovada plăţii taxei de publicare:

Dacă nu sunteţi din Bucureşti, mergeţi la oficiul poştal pentru achitarea sumei de 23.40 lei, reprezentând taxa de publicare (21 lei) şi contravaloarea ziarului (2.40 lei); achitaţi contravaloarea ziarului numai dacă doriţi să vi se expedieze prin poştă un exemplar al Monitorului Oficial, imediat după apariţie.
Vă recomandăm să trimiteţi scrisoare recomandată cu confirmare de primire.

Plata taxei de publicare se poate efectua în contul „Monitorul Oficial“ R.A., C.I.F. RO427282:
IBAN: RO55RNCB0082006711100001 Banca Comercială Română — S.A. — Sucursala „Unirea“ București
[ link extern ]

Cererea are urmatorul format (o gasiti la acelasi link)

CERERE DE PUBLICARE PIERDERI ACTE DE STUDII
Domnule Director al Regiei Autonome „Monitorul Oficial“
Subsemnatul ...............................................................................................................................
(numele actual al titularului, iniţiala tatălui)
domiciliat în ..........................................., str. ...................................................... nr. ..........,
bl. ..........., sc. ..........., et. .........., ap. ..........., sectorul ..........., judeţul ...................................
vă rog să publicaţi anunţul de pierdere a următorului act de studii:
felul actului .................................................................................................................................
seria .............. nr. ................................, nr. de înregistrare în evidenţele unităţii de învăţământ
emitente ..........................., data eliberării ................................, promoţia ................................,
unitatea de învăţământ emitentă ................................................................................................,
(denumirea la data eliberării, localitate, judeţ)
.............................................................................................................................................
(denumirea facultăţii, în cazul absolvirii unei instituţii de învăţământ superior)
numele titularului la data eliberării ............................................................................................
Data: ..................................... Semnătura……………….

Seria si numarul actului de studii (ati scris in alt topic ca ati pierdut un act de studii) le cereti de la unitatea de invatamant care a eliberat diploma.