Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

Buna ziua.
Sunt angajata pe post de cu studii medii intr-o institutie publica finantata din bugetul local .Am absolvit studii superioare, contabilitate si informatica de gestiune.Am solicitat transformarea postului ,fapt pentru care am innaintat dosarul compus din:
• document privind necesitatea si oportunitatea schimarii postului;
• documentul privind absolvirea studiilor superioare
• fisa de post cu modificarile corespunzatoare postului cu studii superioare.
Am primit aprobarea pentru transformare postului.
Care sunt pasii de urmat pentru a fi trecuta pe postul cu studii superiaore?
Multumesc foate mult pentru timpul acordat si raspunsul formulat
Este treaba biroului personal sa va faca un act aditional cu fisa postului corespunzator si salariul aferent postului pentru studii superioara semnat si parafat de conducere ,iar un ex. va parvione la d-voastra.
succes!!
In acest caz mai este nevoie de hotararea Consiliului Local de modificare a Statului de functii si a Organigramei institutiei respective, precum si de transformarea postului din ..... in .....
Promovarea in grade sau trepte profesionale a personalului contractual din sectorul bugetar se face prin examen.