Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat?

buna ziua,

am un srl nou infiintat 9609, prestari servicii
Activitate anu este constanta, fiind vorba despre servicii si nu vad necesitatea unei case de marcat, daca intr-o luna pot avea 15-20 de clienti, ori poate numai 3-4.
este necesara casa de marcat in conditiile astea?

multumesc
casa de marcat este necesara daca lucrati cu persoane fizice
Verificati OUG nr. 28/1999 privind obligatia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale pentru a vedea daca nu va incadrati la vreo exceptie:
www.avocatnet.ro/content/art...
[ link extern ]
Norme metodologice de punere in aplicare prevederile OUG 28/1999: [ link extern ]
L.C.