avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contabilitate intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contabilitate intreprindere individuala

Buna ziua!
Sunt organizata ca intreprindere individuala cu activitate principala cultivarea cerealelor CAEN0111 Ce obligatii financiare am si ce declaratii trebuie sa depun?Platesc contributie la sanatate? Mentionez ca sunt si angajata la o societate pe actiuni pe perioada nedeterminata
Multumesc

Alte discuții în legătură

Cass pentru intreprinderea individuala elkecri elkecri Buna ziua, Mi-am facut o intreprindere individuala la inceputul anului si in momentul acela eram angajat la o societate asa ca nu trebuia sa platesc ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica la intreprindere individuala stela chelner stela chelner Buna ziua O intreprindere individuala cu obiect principal de activitate cultivarea cerealelor , impozitat cu norma de venit, depune declaratia unica? Ce ... (vezi toată discuția)
Infiintare ii sau pfa activitate agricola afg afg Buna ziua, un agricultor cultivator de cereale dorește sa-și deschidă II sau PFA neplătitor de TVA. Datorită atâtor schimbări în legislație va rog să ... (vezi toată discuția)