avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am o executare silita pe numele meu. celalalt sot poate sa fie executat in cazul in care are cont bancar sau deschide societate?

Executare este intrun proces penal. urmarirea penala find dinainte de casatorie.
Eu neavand bunuri pe numele meu nici salariata find. sa poate sa opreasca sotului meu salariu?
in cazul dvs , datoria este personala deci executarea va fi promovata doar impotriva dvs.
Buna ziua,

Din ce povestiti dvs, nu se poate. Pot fi executate bunurile comune, daca se solicita partajarea acestora in cadrul contestatiei la executare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fals si executare silita eniko70 eniko70 Ma confrunt cu urmatoarea situatie: sotul meu a facut imprumut la 2 banci fara stirea mea, iar la una dintre ele , avand nevoie si de semnatura mea fiind ... (vezi toată discuția)
Executare silita pt un credit fara garantii Nicoleta1979 Nicoleta1979 ce se intampla daca se ajunge la executare silita in cazul unui credit fara garantii si fara bunuri pe numele executatului? (vezi toată discuția)
Recurs respins, declanºarea executãrii silite Daniela28 Daniela28 În urma respingerii recursului, s-a decis (irevocabil) recuperarea unui debit de 4000 euro + cheltuieli de judecată în sumă de 2191,11 lei. Întrebarea ... (vezi toată discuția)