Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Supendarea platii indemnizatiei pentru cresterea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Supendarea platii indemnizatiei pentru cresterea copilului

CE OBLIGATII SUNT CONFORM OUG 124|2011. DIN PUNCT DE VEDERE LEGAL SE POATE INTRERUPE O INDEMNIZATIE FARA ACORDUL MEU CA BENEFICIAR?
epuremarius, utilizator
1. - Nu mai scrieti exclusiv cu litere mari!
- Este contrar Regulamentului de postare si este obositor la citit.

2. - Reveniti si spuneti concret despre ce este vorba.
- Cine si de ce v-a intrerupt plata indemnizatiei pentru CCC?
agentia nationala pentru plati si inspectie sociala [Editat] pentru neachitarea obligatiilor legale conform oug 124 2011. nu am proprietati. care ar fi obligatiile
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Daca nu aveti bunuri pe numele pentru care trebuie sa platiti taxe la stat, atunci nu vad de ce s-a suspendat plata indemnizatiei ... mergeti la AJPIS si vedeti despre ce este vorba si apoi la Directia de Taxe si Impozite de care apartineti ... poate exista bunuri comune si trecute pe numele sotiei .?
se poate da in judecata vinovatul? nici eu nici sotia nu avem nici o prorietate.
Da, se poate actiona in instanta institutia vinovata in cazul in care se constata ca suspendarea platii este abuziva si fara vreo baza legala.