Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale registru special de bani zilnici
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

registru special de bani zilnici

ce naiba tre sa scriu in registru special de bani zilnici in afara de cati bani am la mine?
trebuie sa scriu cu cati bani plec de acasa si apoi sa trec acolo ca mi-am luat un pachet de tigarii si am mai putin? apoi beau o cafea si tot asa,,,,,,?
si daca primesc ceva bani iar ii trec acolo?
precizez ca sant instructor auto PFA
si asta trec si in casa de marcat?
In registru special de bani zilnici se trec doar banii pe care ii aveti asupra dumneavoastra. asta inseamna ca daca primiti in cursul unei zile niste bani ar trebui sa-i treceti si pe acestia. Nu se scad insa cheltuielile.
Oricum, pana acum nu am auzit sa se verifice banii personali in urma unui control; organele de control verifica doar daca acest registru este incheiat, ca in caz contrar au un motiv de sanctionare.

VA MULTUMESC
DECI DACA AM MAI PUTIN BANII DECAT AM PE REGISTRU E OK? (DACA CUMPAR CEVA ?) SAU TRE SA PASTREZ BONURII? PANA ACASA SAU FOR EVER PT FIECARE ZI?
MULTUMESC
:offtopic: Interventie moderator
Am rugamintea de a nu mai scrie cu majuscule pe forum, intrucat >
1. Este greu de citit mesajul
2. Mesajele care folosesc numai majuscule sunt interpretate ca strigate .
scuze!
S-a eliminat registrul buclucas=D>