avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovarea in grad profesional a functionarilor publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovarea in grad profesional a functionarilor publici

Anuntul concursului de promovare in grad profesional al functionarilor publici de executie se mai anunta in Monitorul Oficial pat. a III a si intr-un cotidian local/natinal sau doar se afiseaza anuntul la avizierul institutiei publice sau/si site-ul institutiei?
Cel mai recent răspuns: tatianalili2005 , utilizator 17:18, 4 Martie 2012
Nu, este un examen de care sunt interesati numai F.P. din institutie, se afiseaza doar pe avizierul institutiei
Ultima modificare: Duminică, 4 Martie 2012
gordius, utilizator
multumesc mult pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anumite posturi temporar vacante se ocupa fara a fi anuntat concursul camelia iosif camelia iosif Buna ziua, am fost functionar public pana in septembrie 2010, acum sunt in corpul f.p. Am observat ca anumite posturi temporar vacante se ocupa fara a fi ... (vezi toată discuția)
Angajare kradu1 kradu1 Va rog sa-mi spuneti daca este obligatoriu publicarea in monitorul oficial postul vacant la o institutie publica? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Angajare marianacris marianacris Care este perioada de publicare in Monitorul Oficial pentru concurs al unui post ramas vacant. Daca este vacantat la 20.10.2015 cand se poate scoate la ... (vezi toată discuția)