Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate zgomot prea mare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

zgomot prea mare

buna ziua.locuiesc intr-o localitate in afara orasului arad la casa.langa mine sa infiintat un srl ce produce geamuri din lemn stratificat.mai nou au adus un motor ce de dimineata de la ora 7 pana la ora 20 face un zgomot f greu de suportat. degeaba am luat legatura cu proprietarul firmei sa il rog sa incerce sa mai reduca din zgomot pt ca el se apara spunand ca motorul are norme nemtesti si e in regula.intre timp el sa si mutat cu toata familia ramanand doar fabrica aici.unde se poate reclama deranjul produs de zgomotul motorului.va multumesc.
Exista un organism care se numeste Garda Nationala de Mediu care are reprezentanti teritoriali deci si in judetul Arad - ideal ar fi sa stiti programul de lucru si obligatoriu sa mergeti cu sesizarea scrisa deja in 3 exemplare direct la adresa :
[ link extern ] #
COMISARIATUL JUDETEAN ARAD Detalii

Adresa: Str. Desseanu nr.2, Arad
Tel: 0257/280.815
Fax: 0257/280.815
Email: cjarad@gnm.ro

apoi este si Politia Comunitara Locala si Primaria, deci trebuie sesizate toate trei.
Multu mult succes.
multumesc mult de ajutor.
Trebuie să vă adresaţi Direcţiei de Sănătate - Igiena Mediului