Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... inselaciune? - vopsea de par negru in loc de blond
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

inselaciune? - vopsea de par negru in loc de blond

buna seara, sora mea a cumparat dintr-un super market o spuma de vopsea de par de la o firma cunoscuta pe care scria blond dar dupa aplicare a constatat ca e vopsea neagra, ba mai mult au inceput sa-i cada si smocuri de par. Cine poate fii tras la raspundere mai ales daca s-a creat un prejudiciu?
Daca mai are bonul si ambalajul produsului, ar trebui sa mearga sa depuna personal reclamatie la Protectia Consumatorilor, ca sa fie vazut si efectul.

Nu ma pot pronunta a cui este vina; poate fi a firmei producatoare - au pus gresit produsele in cutii (mai putin probabil), poate clientii magazinului (supermarket, hypermarket) au schimbat produsele dintr-o cutie in alta daca nu sunt sigilate... Termenul de valabilitate l-ati verificat?
termenul de valabilitate l-am verificat, vopseaua este in termen, multumesc pt raspuns