Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general intocmire bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

intocmire bilant

ma poate ajuta cineva cu intocmirea bilantului cand firma e preluata de la jumatatea anului???pt ca rezulta diferente la CPP...e vb de diferenta de la 121 care aparea pana la preluarea de catre mine...
nu ma poate ajuta nimeni? cu o indrumare, ceva?
S-ar putea sa fie vorba de neinregistrarea articolului contabil 121=117 la inceputul anului...
:hm:
cereti balanta la 31.12.2010 si verificati cu balanta pe care ati primit-o cand ati preluat dvs contabilitatea in 2011.
intr-adevar nu s-a inregistrat 121=117 in ian 2011, ci s-a inregistrat 121=129 si in dec 129=1068