avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Persoana fizica autorizata - sediul materiei
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Persoana fizica autorizata - sediul materiei

Cine stie care mai este noua lege privind PFA. Stiu ca legea 507/2002 a fost abrogata. Multumesc
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 15:16, 14 Martie 2012
ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ Nr. 44/aprilie 2008
privind desfăşurarea activităţilor economice de către persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale şi întreprinderile familiale, cu modificari si completari (modif. si completata prin Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 38/2009, Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 46/2011, Legea nr. 106/2011)
Vedeti prevederile OUG nr. 44/2008 privind desfãsurarea activitãtilor economice de cãtre persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale si întreprinderile familiale, coroborat cu Legea nr. 359/ 2004 privind simplificarea formalitãtilor la înregistrarea în registrul comertului a persoanelor fizice, asociatiilor familiale si persoanelor juridice

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajarea de catre pfa a unor terte persoane danuta34 danuta34 as dori sa stiu daca o intreprindere familiala poate angaja terte persoane conform legii 40/2013 aparuta in monitorul oficial 129/11 martie 2013.la itm se ... (vezi toată discuția)
Angajare pe pfa?? Anamaria1313 Anamaria1313 Buna ziua, detin un PFA si nu stiu daca pot angaja pe cineva, ma poate ajuta cineva? Va multumesc (vezi toată discuția)
Pfa cu angajati mihaelanagy mihaelanagy As dori sa stiu daca s-a aprobat legea prin care eu ca PFA ,am dreptul sa angajez alte persoane. (vezi toată discuția)