Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Persoana fizica autorizata - sediul materiei
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Persoana fizica autorizata - sediul materiei

Cine stie care mai este noua lege privind PFA. Stiu ca legea 507/2002 a fost abrogata. Multumesc
ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ Nr. 44/aprilie 2008
privind desfăşurarea activităţilor economice de către persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale şi întreprinderile familiale, cu modificari si completari (modif. si completata prin Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 38/2009, Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 46/2011, Legea nr. 106/2011)
Vedeti prevederile OUG nr. 44/2008 privind desfãsurarea activitãtilor economice de cãtre persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale si întreprinderile familiale, coroborat cu Legea nr. 359/ 2004 privind simplificarea formalitãtilor la înregistrarea în registrul comertului a persoanelor fizice, asociatiilor familiale si persoanelor juridice