avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie 200
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie 200

Se depune D200 la castig din rascumparari de fonduri inchise de investitii, daca am depus la trimestru D225 s-am platit impozitul?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:51, 16 Martie 2012
Declaratia 200 trebuie depusa impreuna cu o copie a fisei de portofoliu (indiferent
daca ati inregistrat castig sau pierdere) la sediul administratiei fiscale de care apartineti
(localitatea de domiciliu).
Alte informatii aveti la adresa [ link extern ]
Deci depun chiar daca am depus D 225 s-am platit? Anaf imi va trimite decizie de impunere? Cand este termenul maxim de trimitere a deciziei ?
Termenul de depunere declaratie 200 e 25 mai 2012.
Ultima modificare: Vineri, 16 Martie 2012
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 200 malut malut - cum se completeaza in declaratia 200, pierderea anuala din 2012 primita de la ANAF ca declaratie 250 , in vederea compensarii cu cistigul mai mic din 2013, ... (vezi toată discuția)
Cumpararea fortata a actiunilor si declaratie la anaf janinageorgescu janinageorgescu Buna seara, Ne-am pomenit zilele trecute ca primim fiecare, eu si sotul, prin postas, cate 828 lei fiecare, reprezentand \\"valoarea bruta a actiunilor\\" ... (vezi toată discuția)
Plãþi pfa Hideg_1910 Hideg_1910 Buna seara, Am o intrebare, daca nu am depus inca declaratia 200 pana in data de 25 martie, astfel nu am primit decizia de impunere pentru CASS, trebuia ... (vezi toată discuția)