Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie 200
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie 200

Se depune D200 la castig din rascumparari de fonduri inchise de investitii, daca am depus la trimestru D225 s-am platit impozitul?
Declaratia 200 trebuie depusa impreuna cu o copie a fisei de portofoliu (indiferent
daca ati inregistrat castig sau pierdere) la sediul administratiei fiscale de care apartineti
(localitatea de domiciliu).
Alte informatii aveti la adresa [ link extern ]
Deci depun chiar daca am depus D 225 s-am platit? Anaf imi va trimite decizie de impunere? Cand este termenul maxim de trimitere a deciziei ?
Termenul de depunere declaratie 200 e 25 mai 2012.
george-neagu, moderator