Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar

Pe durata unui proces penal,unde esti inculpat ,la eliberarea cazierului judiciar este specificat acest aspect ?
In certificatul de cazier judiciar se inscriu sanctiunile penale din hotararile judecatoresti ramase definitive
Daca aveti nevoie de cazier cereti eliberarea lui acum, nu o sa apara nimic pana nu sunteti condamnat de instanta.
Da, ar fi bine sa va grabiti deoarece ulterior vor apararea aceste mentiuni daca veti fi condamnat.
Daca veti primi o amenda administrativa cazierul nu va fi afectat.
Despre ce fapta este vorba?