avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar

Pe durata unui proces penal,unde esti inculpat ,la eliberarea cazierului judiciar este specificat acest aspect ?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:56, 17 Martie 2012
In certificatul de cazier judiciar se inscriu sanctiunile penale din hotararile judecatoresti ramase definitive
Daca aveti nevoie de cazier cereti eliberarea lui acum, nu o sa apara nimic pana nu sunteti condamnat de instanta.
Da, ar fi bine sa va grabiti deoarece ulterior vor apararea aceste mentiuni daca veti fi condamnat.
Daca veti primi o amenda administrativa cazierul nu va fi afectat.
Despre ce fapta este vorba?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda administrativã figureazã în cazierul judiciar? marian2222 marian2222 vreau si eu sa stiu daca o amenda administrativa apare in cazier.am sustras un odorizant auto dint un supermarket si am fost prins si politistul dupa ce am dat ... (vezi toată discuția)
Probleme la cazier ioanatudor5 ioanatudor5 In urma cu 1 an un var a fost prins intr-un magazin sportiv furind.Arecunoscut fapta a fost dus la politie unde a dat o declaratie dupa care la aproximativ 4 ... (vezi toată discuția)
Amenda administrativa 34eduard 34eduard acum vreo 4 ani am primit o amenda administrativa o prietena a furat si eu stiam la politie mau bagat ca tainuitor si mia trimis amenda acasa nu am platito dar ... (vezi toată discuția)