Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... arendare teren
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

arendare teren

Buna ziua!

Am urmatoarea situatie: doresc sa iau in arenda o suprafata de teren de la o persoana fizica iar aceasta sustine ca a incheiat un contract de credit cu o banca care i.a solicitat titlul de proprietate pentru terenul respectiv semnand probabil si un contract de fidejusiune. Intrebarile mele sunt: Pot sa inchei in conditii legale acest contract ?Unde ma pot interesa daca acest lucru este posibil?Daca ar fi pusa ipoteca pe teren unde as putea sa "vad" asta?
Multumesc
puteti verifica la cartea funciara asta in cazul in care are intabulat dreptul de proprietate