Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de indemnizatie de somaj daca am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de indemnizatie de somaj daca am venituri din alte surse?

Va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de indemnizatia de somaj in cazul in care am venituri din alte surse in suma de 250/luna.
Multumesc.
1. Nu degeaba v-am recomandat sa intrebati la Agentia de Somaj.

2. Dupa cum spune art.15(2) din Normele de aplicare a Legii 76/2002 eu zic ca veniturile din cedarea folosintei bunurilor nu se datoreaza unei activitati autorizate, potrivit legii.
Bine , multumesc, asa am inteles si eu insa ma vad nevoit sa las la latitudinea persoanei de la somaj daca am acest drept s-au nu.