avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Donatie sau transfer de proprietate intre doua ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Donatie sau transfer de proprietate intre doua institutii publice

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti daca o institutie publica poate dona (aparatura IT) sau poate transfera dreptul de proprietate a acesteia catre o instituttire publica din Ucraina. Aparatura a fost achizitinata in cadrul unui proiect european.
De asemenea va rog sa-mi precizati daca o institutir de stat poate face donatii.

Alte discuții în legătură

Contract comodat intre instituie publica din romania si ucraina iuliana_rosca iuliana_rosca In cadrul unui proiect finantat de UE pe programul Ro-Ua-Md, institutia a cumparat aparatura IT, din care o parte, conform contractului de grant si cererii de ... (vezi toată discuția)
Contract donatie teo2304 teo2304 Buna seara, as dori sa-mi spuneti daca un bun care este dobandit prin donatie se poate inapoia tot prin donatie fostului proprietar si care sunt conditiile( ... (vezi toată discuția)
Redobândire drept de proprietate asupra unui imobil vândut ... vali05 vali05 Redobândire drept de proprietate asupra unui imobil vândut unui copil: Dorim să ne recuperăm dreptul de proprietate asupra unui imobil care a fost vândut ... (vezi toată discuția)