avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... contract comodat intre instituie publica din Romania ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

contract comodat intre instituie publica din Romania si Ucraina

In cadrul unui proiect finantat de UE pe programul Ro-Ua-Md, institutia a cumparat aparatura IT, din care o parte, conform contractului de grant si cererii de finantare, va fi transferata in Ucraina spre folosinta pe perioada proiectului.
Ce demersuri trebuie facute pentru transfer si va rog sa-mi spuneti daca este suficient contractul de comodat.
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 08:01, 9 Noiembrie 2011
cel mai bine va poate lamuri organismul intermediar sau autoritatea de management.
exista un tel verde la fiecare autoritate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gradinita particulara Anca_Topor Anca_Topor Buna ziua, As vrea sa demarez o afacere in domeniul gradiniteleor private. Suntem 10 asociati, avem teren si ne gandim sa construim o cladire care va fi ... (vezi toată discuția)
Am por: conferinþa de prezentare a raportului anual de implementare regio fonduri-ue fonduri-ue Autoritatea de Management a Programului Operaţional Regional (AMPOR), din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale şi Turismului vă invită marţi, 6 ... (vezi toată discuția)
Proiecte europene nerambursabile pentru ong Roman Istvan Roman Istvan Eu si inca 2 persoane avem o asociatie nonprofit care se ocupa cu copiii orfan si cu adulti fara adapost. Noi, membrii de conducere al asociatiei, am facut ... (vezi toată discuția)