Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... contract comodat intre instituie publica din Romania ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

contract comodat intre instituie publica din Romania si Ucraina

In cadrul unui proiect finantat de UE pe programul Ro-Ua-Md, institutia a cumparat aparatura IT, din care o parte, conform contractului de grant si cererii de finantare, va fi transferata in Ucraina spre folosinta pe perioada proiectului.
Ce demersuri trebuie facute pentru transfer si va rog sa-mi spuneti daca este suficient contractul de comodat.
cel mai bine va poate lamuri organismul intermediar sau autoritatea de management.
exista un tel verde la fiecare autoritate.