Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ordonanta prezidentiala-pensie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ordonanta prezidentiala-pensie

am avut un proces pentru pensie alimentara acesta sa terminat cu majorarea exagerata a peniei alimentare am facut recurs la tribunal unde am obtinut reducerea pensiei printr-o hotarire definitiva si irevocabila ,mie totusi mi sa oprit pensia majorata decind a fost deschis procesul printr-o ordonanta prezidentiala emisa inainte de a se judeca recursul cum pot recupera bani opriti .Este ordonanta prezidentiala mai importanta decit o hotarire definitiva si irevocabila
Depuneti toate documentele la tertul poprit, adica angajatorului Dvs care va opreste din salariu sumele...el a gresit
De ce e angajatorul de vina?!
Daca a fost o ord.pres. Inaintea recursului nu trebuia respectata aceasta?
Iar dupa recurs si hot definitiva nu trebuie sa i se aduca la cunostinta ce a ramas definitiv?
Eu ca si angajator operez popriri doar in baza unor acte... Nu citesc in stele ca angajatul x a facut recurs si are o alta hotarare....
Nu e asa???