Forum Discuţii juridice Executare silită Litigiu credit banca
Discuție deschisă în Executare silită

Litigiu credit banca

Cum pot rezolva un litigiu cu banca privind intarzierea platii ratelor bancare
tinand cont ca numai am aceleasi venituri ,deoarece numai lucrez in acelasi loc
de munca.
Banca a fost instiintata in scris de situatia mea ,dar in loc de a gasi un mijloc de rezolvare al problemei,ei m-au anuntat ca mi-au reziliat contractul de credit si mi l-au predat la un birou de recuperare a creditelor.
Care sunt metodele lor de recuperare tinand cont ca nu detin bunuri mobiliare sau imobiliare?
Mentionez ca detin doar un uzufruct viager al unui apartament.
Creditorul cu scopul legitim de recuperare debit acumulat va dispune procedura de executare silita asupra bunurilor dvs mobile/imobile/conturi/drepturi salariale prezente si viitoare pana la concurenta debitului
Cand se va ajunge la executare silita, veti avea poprire pe 1/3 din salariu.
Pana sa ajungeti la executare, cei de la firma va vor suna, cauta, ameninta cat e ziulica de lunga.
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS!