avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Litigiu credit banca
Discuție deschisă în Executare silită

Litigiu credit banca

Cum pot rezolva un litigiu cu banca privind intarzierea platii ratelor bancare
tinand cont ca numai am aceleasi venituri ,deoarece numai lucrez in acelasi loc
de munca.
Banca a fost instiintata in scris de situatia mea ,dar in loc de a gasi un mijloc de rezolvare al problemei,ei m-au anuntat ca mi-au reziliat contractul de credit si mi l-au predat la un birou de recuperare a creditelor.
Care sunt metodele lor de recuperare tinand cont ca nu detin bunuri mobiliare sau imobiliare?
Mentionez ca detin doar un uzufruct viager al unui apartament.
Cel mai recent răspuns: andra35 , utilizator 14:54, 27 Martie 2012
Creditorul cu scopul legitim de recuperare debit acumulat va dispune procedura de executare silita asupra bunurilor dvs mobile/imobile/conturi/drepturi salariale prezente si viitoare pana la concurenta debitului
Cand se va ajunge la executare silita, veti avea poprire pe 1/3 din salariu.
Pana sa ajungeti la executare, cei de la firma va vor suna, cauta, ameninta cat e ziulica de lunga.
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita ioana257 ioana257 Buna Seara , In anul 2008 am facut un credit de nevoi personale din motive financiare nu am mai putut rambursa acest credit, zilele trecute am primit ... (vezi toată discuția)
Datorie la banca Adryana18 Adryana18 Buna seara, Daca am credit la o banca pe care nu l-am mai platit de ceva timp si am un card la o alta banca pe care nu am nici un ban in momentul de fata, ... (vezi toată discuția)
Sechestru ioanaiux ioanaiux Buna ziua, As dori sa stiu daca se poate daca am incheiat acum 4 ani un contract de imprumut personal, si am intarziat la plata ratelor deoarece am ramas in ... (vezi toată discuția)