Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA ACHIZITIE CLADIRE CU SAU FARA TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

ACHIZITIE CLADIRE CU SAU FARA TVA?

Buna seara.Vreau sa achizitionez o cladire construita in anul 2006 , de la o persoana juridica, la o alta persoana juridica.
Se factureaza cu sau fara tva de 24% ? Multumesc.
vanzatorul hotaraste daca opteaza pentru taxarea operatiunii in functie de tva dedusa la achizitie si eventualele modernizari efectuate.
CORECT. VROIAM SA FIU SIGURA, PT. CA MA CONTRAZIC CU PATRONUL. Multam mult. O seara Buna.