Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... valabilitate pasaport temporar
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

valabilitate pasaport temporar

am un bebelus care are pana in august pasaport valabil, temporar, emis anul trecut.
mai exista in acest caz, legea, ca inainte cu 6 luni de expirare, nu se mai poate utiliza pasaportul pentru iesiri din tara?
Pentru statele UE nu exista aceasta restrictie. Se poate calatori pana la data expirarii.