Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nerespectare obligatii contractuale de plata salariala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nerespectare obligatii contractuale de plata salariala

In cadrul unui contract POSDRU angajatorul nu a respectat obligatiile contractuale si nu a remunerat activitatea prestata in perioada februarie - septembrie 2011.
Va rog sa-mi spuneti care sunt procedurile legale pentru a intra in posesia sumelor care se cuvin.
Depuneti o sesizare la ITM/Inspectia Muncii si/sau actionati in instanta pe angajator - actiunea se va depune la Tribunalul in raza caruia aveti domiciliul si este scutita de plata taxelor judiciare.