Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot sa studiez dispozitivul unei hotarari ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot sa studiez dispozitivul unei hotarari judecatoresti?

de exemplu: dosar numarul 35/313/2011, Tribunalul Mehedinti, decizie irevocabila.
Trebuie sa solicitati o copie din dosar. Se timbreaza cu 1 leu/pagina. daca nu sunteti parte in dosar nu aveti cum.
Solutia data in 13.03.2012 este : Dispune rejudecarea. Admite recursul. Casează sentinţa. Trimite cauza spre rejudecare aceleiaşi instanţe de fond. Irevocabilă.
[ link extern ] *
Cornel Vasile, Consilier juridic