Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit venit PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit venit PFA

Daca in anul 2011 am avut pierdere si in estimativa am declarat profit si am platit la termen, odata cu depunerea declaratiei finale 200, inainte de termenul de 25 mai se regleaza diferenta sa nu mai platesc anticipat pe 2012, sau trebuie sa astept data de 25 Mai sa se regleze.
Popa Adrian, Contabil
Termenul pentru prima plata anticipata din 2012 a fost 31.03.2012.Din cate stiu la finante exista o circulara care reglementeaza acest lucru,adica pentru trim.1 2012 se plateste la nivelul trim.4 2011.