avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit venit PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit venit PFA

Daca in anul 2011 am avut pierdere si in estimativa am declarat profit si am platit la termen, odata cu depunerea declaratiei finale 200, inainte de termenul de 25 mai se regleaza diferenta sa nu mai platesc anticipat pe 2012, sau trebuie sa astept data de 25 Mai sa se regleze.
Ultima modificare: Luni, 2 Aprilie 2012
Popa Adrian, Contabil
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 14:59, 3 Aprilie 2012
Termenul pentru prima plata anticipata din 2012 a fost 31.03.2012.Din cate stiu la finante exista o circulara care reglementeaza acest lucru,adica pentru trim.1 2012 se plateste la nivelul trim.4 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imp pe profit claudiaP claudiaP Buna ziua, Pentru tim IV al anului 2011 depunem D100 la nivelul trim III? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Plata anticipata la o firma nou infiintata? loredana.m loredana.m Buna ziua, am o mare dilema pe care va rog din suflet sa ma ajutati sa o rezolv. In luna august 2010 am infiintat o societate comerciala. La sfarsitul ... (vezi toată discuția)
Impozit forfetar COCA2302 COCA2302 Buna ziua,am o situatie si nu stiu cum sa ies din ea in trim 1.2.3.am avut impozit pe profit in total declarat si platit de 36410 mai mare dacat forfetarul pe ... (vezi toată discuția)